Şeker Portakalı – Jose Mauro De Vasconcelos

Jose Mauro De Vasconcelos

Özellikler
İlk Basım Yılı
06.09.2019
Sayfa Sayısı
182
Ebat
12.5 x 19.5 cm
ISBN9789750738609
YazarJose Mauro De Vasconcelos
YayıneviCan Yayınları

 

19,90

100 adet stokta

Şeker Portakalı – Jose Mauro De Vasconcelos

“Ne güzel bir şeker portakalı fidanıymış bu! Hem bak, dikeni de yok. Pek de kişilik sahibiymiş, şeker portakalı olduğu ta uzaktan belli. Ben senin boyunda olsaydım başka şey istemezdim.”
“Ama ben büyük bir ağaç istiyordum.”
“İyi düşün, Zezé. Henüz gencecik bir fidan bu. Bir gün koca bir ağaca dönüşecek. Seninle beraber büyüyecek. İki kardeş gibi iyi anlaşacaksınız. Dalını gördün mü? Bir tanecik dalı olsa da sanki özellikle senin binmen için hazırlanmış bir ata benziyor.”
Brezilya edebiyatının klasiklerinden Şeker Portakalı, José Mauro de Vasconcelos’un başyapıtı kabul edilir. Yetişkinler dünyasının sınırlamalarına hayal gücüyle meydan okuyan Zezé’nin yoksulluk, acı ve ümit dolu hikâyesi yazarın çocukluğundan derin izler taşır.
Beş yaşındaki Zezé hemen her şeyi tek başına öğrenir: sadece bilye oynamayı ve arabalara asılmayı değil, okumayı ve sokak şarkıcılarının ezgilerini de. En yakın sırdaşıysa, anlattıklarına kulak veren ve Minguinho adını verdiği bir şeker portakalı fidanıdır…
Şeker Portakalı’nın başkahramanı Zezé’nin büyüdükçe yaşadığı serüvenleri, yazarın Güneşi Uyandıralım ve Delifişek romanlarında izleyebilirsiniz.

Yayınevinin diğer  kitaplarını incelemek için Can Yayınları adresine gidebilirsiniz.

Şeker Portakalı – Jose Mauro De Vasconcelos kitabını okuduysanız yorum yapmayı unutmayın.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Şeker Portakalı – Jose Mauro De Vasconcelos” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir