Merhaba Duygularım Cırt Cırtlı Hikaye Kitabı


Özellikler
İlk Basım Tarihi07.10.2020
Sayfa Sayısı12
Ebat20.5 x 21 cm
ISBAN NO978-605-063-991-9
YazarAsiye Aslı Aslaner
Yaş2-4 Yaş

 

32,50

50 adet stokta

Merhaba Duygularım Cırt Cırtlı Hikaye Kitabı Sincap Kitap tarafından hazırlanan “Merhaba” serisinin yeni kitabı! Bu kitap da sayfaları çevirirken cırt cırtlı yapıştırmalarla çocuklarına hikayeyi canlandırma konusunda gelişimine katkı sağlayacaksınız.

%100 Yerli üretim olan bu kitaplar kalın sayfaları, canlı renkleri ve uzmanlar tarafından önerilen çocukların kavram ve kazanımları pekiştirmesini sağlayacak içerikte hazırlandı.

Merhaba Duygularım Cırt Cırtlı Hikaye Kitabı İçinden;

“Ömer, her sabah okulu Neşeli Bahçe’ye giderdi.
Neşeli Bahçe’de olmak çok eğlenceliydi ama o sabah Ömer eğlenmiyordu.
Öğretmeni merak edip nedenini sordu.
Ömer pek çok duygusu olduğunu işte o andan sonra öğrenmeye başlayacaktı.

Sen de Ömer ile duygularını keşfetmeye hazır mısın?
Haydi o zaman başlıyoruz!”

Bu kitabı neden okumalısınız?

Sevgili Ebeveynler, Öğretmenler ve Kütüphane Görevlileri,

Merhaba Çiftlik kitabımız çocukların en sevdiği kitaplardan biri haline geldi ve devamında yeni cırt cırt’lı kitapların gelişini sabırsızlıkla beklediniz. Size Merhaba Duygularım’ı takdim etmekten gurur duyuyoruz! 3 yaşını dolduran çocukların eğitiminde duygu eğitiminin çok önemli bir yeri vardır. Çocuklar bu yaşla birlikte özellikle yüz mimiklerine karşı daha hassas ve duyarlıdır. Yetişkinlerin yüz ifadelerine yansıyan tüm duyguları merakla takip ederler fakat bu duyguların kendilerinde de mevcut olduğunu anlamak ve onları anlamlandırabilmek için “duygu eğitimi ”ne ihtiyaç duyarlar. Kitabımız Psikolojik Danışman gözetiminde ve MEB’in okul öncesi dönem eğitimi müfredatında yer verdiği 5 ana duyguya uygun olacak şekilde hazırlanmıştır. Bu duygular: Mutlu, Üzgün, Kızgın, Korkmuş ve Şaşkın’dır.

Duygu Eğitimi: Çocuğunuzun yaşamı boyunca uzun süreli ve sağlıklı ilişkiler kurabilmesi, etrafındaki insanlarla anlaşabilmesi için de vazgeçilmez bir farkındalıktır.

5 ana duygunun cırt cırt’larını hikaye metnine göre kitapta yerlerine yerleştirirken hem duyguları tanıyacak hem de birlikte kaliteli zaman geçireceksiniz.

Çocuğunuz bu kitapla duygu eğitimi ve empati gelişimi için gerekli temeli alacak.

Çocuklar hikayedeki yönergeleri dinlerken sıralı öğrenme mantığını kavrayacak, motor kas becerileri gelişecek ve dil/konuşma becerilerini geliştirip kelime haznelerini arttıracaklar.

Kitabın videosunu izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Merhaba Duygularım Cırt Cırtlı Hikaye Kitabı” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir